Kvalita života

03.04.2021

Spoločnosť Green Ways bola založená v roku 2001 a dnes je najväčším európskym predajcom zelených potravín.

Okrem Českej republiky, pôsobí spoločnosť na Slovensku a v Poľsku.

Pri vývoji produktov rozhodujú dva základné parametre - najčistejšia lokalita a čo najšetrnejšia technológia spracovania.

Jačmeň Green Ways

Zásadný vplyv na kvalitu zeleného jačmeňa má miesto jeho pôvodu. Mladý jačmeň vyžaduje skutočne dobrú pôdu na pestovanie, čisté ovzdušie a dostatok slnečného svitu.

K najlepším lokalitám preto patrí americký Utah, kde sa nachádzajú bývalé sladkovodné jazerá vytvárajúce perfektné podmienky na pestovanie. Dobrý mladý jačmeň sa pestuje aj na Novom Zélande či v Austrálii.

Aby boli výrobcovia a distribútori schopní zachovať v mladom jačmeni čo najviac vitamínov, minerálov a aktívnych enzýmov, musia ho nielen žať v dobe, kedy dosahuje výšku maximálne 20-25 cm, ale aj spracúvať (sušiť) pri teplote do 31°C.

Vzhľadom na svoje unikátne zloženie dodáva jačmeň telu presne taký súbor látok, ktorý mu umožňuje využívať svoj potenciál naplno. A hoci jačmeň rozhodne neslúži ako náhrada zdravej a pestrej stravy, dokáže telu dať značnú časť látok, ktoré potrebuje na bezprostredné fungovanie.

Vďaka tomu pravidelná a dlhodobá konzumácia zeleného jačmeňa dokáže rozpohybovať tráviaci trakt, pomáha pri chudokrvnosti, znižuje hladinu cholesterolu alebo spomaľuje starnutie buniek. V psychickej rovine prináša plnohodnotnejší spánok, lepšie sústredenie aj zlepšenie pamäti.

Chlorella Green Ways

Chlorella je jednoduchá sladkovodná riasa, ktorej hlavnou devízou je schopnosť detoxikovať ľudský organizmus a zbaviť ho ťažkostí a iných škodlivín.

Zelené tabletky totiž obsahujú vlákninu, ktorá na seba viaže pri prechode tráviacim traktom škodlivé látky a odvádza ich spoločne so stolicou z tela preč.

Organizmus teda nielen zasýti, ale aj čistí a zbavuje toxínov a iných látok, ktoré - a to mi verte - vo svojom tele skrátka nechcete. Okrem toho dokáže vášmu telu vrátiť prirodzenú rovnováhu, pretože zabraňuje prekysleniu organizmu.

Chlorella vďaka tomu tiež upravuje hladinu cukru v krvi a udržiava ju stabilnú, čím zabraňuje divokému vlčiemu hladu, ktorý prichádza, keď táto hladina nadmerne kolísa. Tiež posilňuje imunitu, čiastočne spomaľuje proces starnutia a môže znížiť riziko rakoviny.

Zhrnutie prínosu zelených potravín Green Ways

  • Zbavujú telo toxických a iných nežiaducich látok.
  • Dodávajú organizmu vitamíny, minerály, stopové prvky, antioxidanty či aminokyseliny.
  • Obsahujú chlorofyl, ktorý napríklad pomáha s hojením rán.
  • Pôsobia ako probiotiká.
  • Podporujú normálnu činnosť črevnej mikroflóry.
  • Zvyšujú prirodzenú obranyschopnosť.
  • Majú antioxidačný účinok.
  • Pomáhajú s regeneráciou organizmu.

Ak teraz premýšľate, či sa najskôr pustiť do konzumácie mladého jačmeňa a neskôr k nemu pripojiť chlorellu (alebo začať v opačnom poradí), odporúčame neváhať a pozvoľna začať s obomi.

Existuje mnoho látok, ktoré nájdete v oboch z nich. Faktom ale ostáva, že obe zelené potraviny navzájom posilňujú svoj účinok.

Vďaka detoxikačným schopnostiam chlorella prečistí tráviaci trakt a zelený jačmeň sa tak ešte lepšie vstrebáva.

Zelené potraviny skrátka pôsobia vo vzájomnej synergii a najlepšie dokážu vášmu telu pomôcť práve v kooperácii jedna s druhou.

Ako to, že zelené potraviny tak mocne pomáhajú našej imunite? Najjednoduchšie by sme to mohli definovať takto: Dobre vyčistené a vyživené telo funguje jednoducho lepšie. Týka sa to všetkých orgánov a pochodov v tele vrátane imunity. Imunita je tvorená bunkami, ktoré sú ovplyvňované vonkajšími faktormi, v prvom rade stravou a životosprávou.

Určite ste si položili otázku, prečo som vás kontaktoval a prečo vám niečo hovorím o zelených potravinách.

Odpoveď je veľmi jednoduchá. Zelené potraviny užívam od roku 2016 a za ten čas som na vlastnom tele pocítil ich blahodarný účinok.

Ani mne sa nevyhýbali civilizačné problémy. Zvýšený krvný tlak, vysoká hladina cholesterolu a zväčšená prostata.

Tieto hodnoty sa mi upravili a nie som závislý na liekoch. Samozrejme, že som si prispôsobil aj svoj jedálniček a aj pohybové aktivity.

Po čase som si pomyslel, že by som to mal povedať aj iným, ktorých zaujíma zdravie a kvalita života.

Takže je to na každom z nás, ako sa rozhodneme.

Registrácia

V Green Ways sú dve registrácie. Prvá je určená pre spotrebiteľov, ktorí nakupujú zelené potraviny pre vlastnú spotrebu za výhodnejšie ceny. Druhá registrácia je určená pre tých, ktorí o tom budú hovoriť aj iným, ako napríklad teraz hovorím vám. V tomto prípade máte možnosť si vytvoriť aj alternatívny príjem. 

Ernest Klotton

Nič však nepredávate, ale len šírite posolstvo.

KLOTTON, s.r.o., Bratislava
Vytvorené službou Webnode
Vytvorte si webové stránky zdarma!